12°
26.4.2024
Černák s neúspešnou premiérou, Slafkovského čaká debut v NHL

Dnes v noci odštartovala v zámorí základná časť novej, 106. sezóny NHL. Odohrali sa dva zápasy. V Los Angeles to bolo ako na hojdačke, z výhry sa nakoniec tešili súperi z Vegas Golden Knights. Rytieri porazili Kráľov 4:3. Rozhodovalo sa v poslednej minúte.

Nás ale viac zaujímal zápas NY Rangers proti Tampe Bay aj s jediným Slovákom Erikom Černákom v hre.

V prvom dueli Jazdci zdolali Blesky z Floridy. Nočnou hviezdou bol Mika Zibanejad, ktorý skóroval dvakrát a výrazne prispel v Madison Square Garden k výhre domácich 3:1. Ako prvý hráč v histórii klubu strelil dva góly v otváracom zápase sezóny po druhýkrát.

Rangerov podržal Halákov konkurent Šesťorkin. Obranca Erik Černák strávil na ľade 19 minút a pripísal si jedno prvenstvo - stal sa prvým vylúčeným hráčom v tejto sezóne.

Dnes sa proti sebe postavia kanadské tímy Montreal a Toronto. V drese Canadiens sa predstaví vôbec prvýkrát v histórii na ľade NHL Juraj Slafkovský.