Skoro jasno
Bratislava
Vratko
29.11.2022
VIDEO plné sĺz. Pozrite si posledné momenty Rogera Federera na kurte
Zdielať na
Šport

VIDEO plné sĺz. Pozrite si posledné momenty Rogera Federera na kurte

Londýnska hala v stoji tlieskala lúčiacej sa legende. Aj napriek tomu, že odchádzajúci Roger Federer s Rafaelom Nadalom štvorhru nevyhral, jeho posledné chvíle na kurte boli viac ako hviezdne a nesmierne emotívne. Pri pohľade na plačúceho Švajčiara sa ubránil slzám málokto.

"Bola to nádherná cesta, pokojne by som si ju zopakoval znova a nič by som na nej nemenil."

To bola jedna z mála súvislých viet, ktorú dokázal dojatý Federer povedať bez toho, aby neplakal. Jeho slzy videlo nielen 17 500 divákov vo vypredanej aréne, ale aj celý svet. Keď sa v roku 1981 narodil na prvý pohľad celkom obyčajný chlapec, nikomu by nenapadlo, že navždy zmení dejiny bieleho športu. Odmalička sa v ňom ukrývali obrovské sny, ktoré si do bodky splnil.

Svoj celkom prvý zápas prehral 0:6 a 0:6, a švajčiarska tenisová federácia rozšírila fámy, že asi nie je taký dobrý, ako si mysleli. Federer veril jednej veci - hlavne nepremárniť svoj talent, ktorý dostal do vienka. Obrovskú zásluhu na tom, čo všetko v tenise dokázal, má jeho manželka, Slovenka Mirka, s ktorou keď sa dal dokopy, nemal jediný titul. Zvyšok príbehu už poznáme všetci.

Dvadsaťnásobný grandslamový víťaz priniesol na kurt nepoznanú krásu a úprimnosť. Zmenil túto hru navždy a nikto ako on už nepríde. Neplačme, že zlatá éra mužského tenisu odchodom Federera končí, naopak tešme sa, že sme ju mali možnosť zažiť.

Súvisiace články