Jaroslav
27.4.2024
Hrdinský obrat zabezpečil Realu FINÁLE

Real Madrid je vo finálne futbalovej Ligy majstrov. V strhujúcej odvete futbalových gigantov zvíťazil v predĺžení 3:1 nad Manchestrom City a odčinil tak porážku 3:4 z úvodného zápasu. O rozhodujúci gól sa postaral - ako inak - Karim Benzema. Zároveň vyrovnal Ronaldov rekord za najväčší počet gólov vo vyraďovacej fáze Ligy majstrov.

Aj nestranný futbalový fanúšik si musel prísť na svoje. Priaznivci Realu budú na fenomenálny obrat proti City spomínať ešte dlho. Madridčania prehrávali 0:1 zásahom Riyada Mahreza zo 73. minúty.

Ešte v 89. minúte mali LEN jednopercentnú šancu na postup, ale dvoma gólmi striedajúceho Rodryga v úplnom závere si vynútili predĺženie. Takmer skompletizoval aj bleskový hetrik, no v ďalšej šanci ho už vychytal Ederson. Real pokračoval v tlaku, z ktorého vyťažil pokutový kop. Loptu do siete s prehľadom upratal Karim Benzema.

Po strhujúcej odvete je vo finále Madrid, ktorého súperom bude 28. mája anglický Liverpool.