Marcel
20.4.2024
Vajda už nie je trénerom Djokoviča

Spolupráca hviezdneho srbského tenistu Novaka Djokoviča a jeho slovenského trénera Mariána Vajdu sa skončila. Informoval o tom novinár Saša Ozmo na twitteri.

Keď začal Marián Vajda v júni 2006 spolupracovať s Novakom Djokovičomv, Srb bol 40. hráčom v rebríčku ATP a na konte nemal ani jeden titul z profesionálneho okruhu. Pod jeho vedením sa stal svetovou jednotkou, vyhral 20 grandslamových titulov, 37 titulov série Masters a dosiahol všetky veľké víťazstvá.

​Srbská svetová dvojka a 56-ročný slovenský tréner Marián Vajda sa po dlhých rokoch rozchádzajú. Ako v utorok informovali srbské médiá, spolupráca nepokračuje od začiatku sezóny. Dvojica sa mala na jej ukončení dohodnúť ešte vlani po Turnaji majstrov v Turíne.

Od roku 2019 sa Vajda stiahol viac do úzadia a dlhoročnú svetovú jednotku sprevádzal na menšom počte turnajov. Bok po boku fungovali viac ako 15 rokov a ich spolupráca patrí v tenise medzi najdlhšie a najúspešnejšie vôbec.