Oblačno
22°
Bratislava
Ela
24.5.2022
ČO sa deje s kráľovnou?
Zdielať na
Šoubiz

ČO sa deje s kráľovnou?

Britská kráľovná Alžbeta sa nezúčastnila otvorenia parlamentu , keďže 96-ročnej panovníčke sa opakujú problémy s mobilitou, uviedol Buckinghamský palác.Jej syn a dedič princ Charles v sprievode svojho najstaršieho syna princa Williama ju nahradili na veľkolepej ceremónii, v ktorej panovník stanovuje vládny program.

​Princ Charles prišiel na miesto včas v sprievode svojej manželky Camily. Skôr ako začal čítať kráľovnin predslov sa mimoriadne dlho pozeral na korunu, ktorá ležala vedľa neho.

Koruna bola prepravená na miesto limuzínou. Na otvorení sa zúčastnil aj princ William ale bez manželky Kate. Išlo vôbec o jeho prvé zasadnutie, na ktorom sa zúčastnil osobne. Kráľovná Alžbeta vynechala zasadnutia dvakrát a to v rokoch 1959 a 1963, keď bola tehotná.

​Parlament v Británii zasadá 12 mesiacov a majú 3týždňovú prestávku Najstaršia a najdlhšie vládnuca panovníčka na svete, nedávno hovorila o svojich problémoch s mobilitou na stretnutí s odchádzajúcim ministrom obrany. Palác odmietol poskytnúť podrobnosti o Alžbetinej chorobe.

Súvisiace články