Florián
4.5.2024
Juniorský majster sveta dostal zástavu srdca

Zdroj: X/Polski Związek Narciarski

Vo veku 37 rokov zomrel Mateusz Rutkowski, bývalý juniorský majster sveta v skokoch na lyžiach. Informáciu o jeho smrti potvrdil aj Poľský lyžiarsky zväz.

Mateusz Rutkowski bol v minulosti jedným z najtalentovanejších mladých skokanov na lyžiach nielen v Poľsku, ale aj vo svete.

Vo februári 2004 obsadil prvé miesto na juniorských majstrovstvách sveta v nórskom Stryne a tesne za ním skončil neskorší olympijský víťaz Thomas Morgenstern. Ako prvý Poliak sa stal juniorským majstrom sveta a v tom istom roku ako tretí reprezentant svojej krajiny doletel v slovinskej Planici cez hranicu 200 metrov.

​Často bol pasovaný ako nástupca legendárneho Adama Malysza. Ibaže v seniorskej kategórii očakávania nenaplnil. "Preslávili" ho problémy s disciplínou a neskôr aj alkoholom.

Jeho najlepším výkonom medzi seniormi zostalo 15. miesto z pretekov Svetového pohára v poľskom Zakopanom.