Zatiahnuté, dažďové prehánky
Juraj
24.4.2024
Už ste videli krk priviazaný k bráne?!

Štvrtková dohrávka 20. kola Premier League bola všetko, len rozhodne nie nudná. Fanúšik - aktivista vbehol na trávnik počas zápasu Evertonu s Newcastlom a pripútal sa k bránkovej konštrukcii.

Nadstavovalo sa až 17 minút. Zápas totiž poznačili vniknutia protestujúcich environmentalistov na hraciu plochu na začiatku druhého polčasu. Kvôli nim sa nehralo takmer desať minút. Jeden z nich sa pripútal k tyčke bránky sťahovacou páskou, organizátori museli na jeho vyslobodenie použiť kliešte.

K incidentom sa prihlásila oficiálnou správou skupina "Just Stop Oil", lobujúca za zastavenie ťažby fosílnych palív. V rámci aktivizmu nie je Louis McKechnie neznáma postava.

Začiatkom roka sa dostal za mreže pre účasť na cestných blokádach napriek súdnym zákazom. Po prepustení z väzenia odpovedal aj na otázky novinárov. Zápas skončil víťazstvom Evertonu 1:0 nad Dúbravkovým Newcastlom.